Na úvod soutěže vysoká výhra v Petrovicích

TJ Lokomotiva Petrovice – FC ELSEREMO Brumov 0:4 (0:0)

Branky: 56´ Marek Chovanec 58´ Marijan Imeri 72´ Marek Novák 74´ Pavel Naňák

Sestava: Cúcik – Chovanec, Kolouch, Kolář, Juřica – Vítek, Imeri, Zvoníček, Řehák (87´ Vaculín), Naňák (82´ Fojtík) – Novák (80´ Chuchma).

Diváci: 115

Po roce opět návrat do divize E, kdy nám hodně ubyde daleké cestování, jsme se na začátku nové sezóny vydali do Petrovic u Karviné. Celou taktickou přípravu na utkání jsme podřídili alespoň zisku bodu, kdy jsme chtěli navázat na naše vydařené venkovní zápasy z jarní části uplynulé soutěže. I dle sázkových kanceláří jsme byli v tomto utkání jasnými outsidery. Kdo ale shlédl naše úvodní představení na severu Moravy, tak viděl, že jsme byli kompaktní, disciplinovaný a fyzicky i herně lepší tým. A nakonec i s produktivní koncovkou. Nakonec proto, jelikož jsme v prvním poločase neproměnili minimálně čtyři tutovky a střelu Máji Zvoníčka levou nohou zastavilo domácí břevno. Domácí Petrovice naši výbornou defenzívu přelstily jenom jednou, ale zpětnou přihrávku z levé strany soupeře a následnou tvrdou střelu k naší pravé tyči bravurně zlikvidoval Andrej.

V poločase jsme se snažili udržet tým v psychické pohodě a i nadále pokračovat ve hře, která domácím dělala veliké problémy. Výborná defenzíva, kdy všichni čtyři obránci zahráli výtečně. Jirka Vítek v roli defenzivního štítu hraje v sedmnácti letech neuvěřitelně a i v záloze jsme měli více ze hry my. No a naše kraje Marijan a Pavel dělali pořádné větry v soupeřově obraně. Hroťák Mára Novák se tak i díky práci celého týmu dostával do velikých šancí, ale nebylo mu přáno. Tutovky, do kterých se dostal, buď vyřešil špatně, nebo jej vychytal velmi dobrý domácí brankář Pacanovský. Jeho kouzlo ale odčaroval v 56 minutě výstavní ranou z voleje křížem do šibenice náš kapitán Marek Chovanec, ke kterému propadl centr z levé strany. A za dvě minuty jsme ve středu hřiště nádherně rozebrali domácí tým a skvělou průnikovkou se dostal Marijan za obranu Petrovic a s přehledem zvýšil na 2:0. Pak jsme lehce polevili a slabší chvilku si vybral i Andrej v brance, když za velkým vápnem váhal s odkopem, až jej domácí hráč o míč připravil, ale naštěstí pro nás trefil pouze tyč zcela prázdné brány. Po kratší době jsme ovšem opět zabrali na vyšší obrátky a domácí začali odpadat fyzicky. Výsledkem toho byly další branky v domácí síti, když nejprve Marek Novák konečně protrhl střeleckou smůlu a za další dvě minuty Pavel dokonal dílo zkázy domácích. Rezignovaní domácí mohli inkasovat i další minimálně tři branky, ale už jsme nebyli v dalších velikých šancích tak produktivní.

První podzimní ostré utkání, které se hrálo za velikého vedra, jsme tak zvládli na podtrženou jedničku. Veliká pochvala pro celý tým za parádní výkon, skvělou efektivitu a čisté konto jak u obdržených branek, tak i žlutých karet. Jedna vlaštovka jaro sice nedělá, ale pokud se budeme takhle prezentovat i v dalších zápasech, tak bychom nemuseli mít starosti se záchranou. Je třeba tyhle body potvrdit v následujícím domácím zápase s nováčkem soutěže Šternberkem.

Hodnocení našeho hráče Martina Zvoníčka: "Hrálo se v docela velkém horku a přesto si myslím, že to mělo vysoké tempo a to se stalo Petrovicím osudné, protože odpadly fyzicky. Už první poločas jsme hráli výborný fotbal s mnoha gólovými šancemi. Mára Novák i Marijan Imeri měli tutovky, které bohužel neproměnili a i moje břevno gólem neskončilo a poločas byl tedy bez branek. V kabině jsme si řekli, že v nasazení budem pokračovat, musíme tak dát nějaký ten gól, což nám v druhé půlce náramně vyšlo a po první brance Máry Chovance se rozjel kolotoč, který se zastavil pouze u výsledku 0:4. Také je třeba pochválit výborně hrající obranu! Pro nás je to úžasný a nečekaný vstup do sezony, který chceme doma potvrdit."