FC TVD Slavičín – FC ELSEREMO Brumov 1:1 (1:1)

Branky: 31´ Petr Švach z pen. - 2´ David Řehák

Sestava: Cúcik – Chovanec, Kolář, Novák (82´ Habanec), Juřica – Patrik Naňák (72´ Polách), Vítek, Zvoníček, Řehák, Imeri (30´ Smolík) – Pavel Naňák

Červené karty: 27´ Andrej Cúcik, 63´ Marek Chovanec

Diváků: 300

Pojďme po stopách derby Slavičín vs. Brumov. Výsledky zápasů v naší zimní přípravě nenasvědčovaly tomu, že jsme na jarní záchrannou misi dobře připraveni, viz. generálka proti Bojkovicím (1:2). Celou zimní přípravu se vykládalo o prvním jarním mistrovském utkání ve Slavičíně, kde podle kritiků dostaneme pět a více branek a pojedeme s ostudou domů, ale dnešní opak byl pravdou.

Samotný zápas začal pro nás na výbornou a hned ve 2. minutě jsme šli do vedení po pěkné akci, kterou zakončil na zadní tyč David Řehák, 0:1. Tato branka Slavičín zaskočila a první minuty patřily nám. Po úvodních minutách se domácí otřepali a začali být lepším týmem. Ve 27. minutě jsme udělali chybu při rozehrávce, kterou vystihl domácí Kalus a řítil se sám na našeho brankáře Andreje Cúcika, který jej fauloval. Následovala červená karta a pokutový kop, který s přehledem využil zkušený Petr Švach, 1:1. K této situaci je třeba říct, že vyloučení našeho brankáře bylo přísné a po utkání hlavní rozhodčí konstatoval, že mohl udělit žlutou kartu, ale derby je derby. V první půli se již nic světoborného nestalo a poločas skončil remízou.

Druhá půle byla o tom, kdy se zkušený a kvalitní domácí tým prosadí a otočí skore na svoji stranu. My jsme hráli trpělivě zezadu a čekali na chyby soupeře. V 63. minutě bylo ještě hůře, a to kdy po druhé žluté kartě opustil hřiště náš kapitán Marek Chovanec, který se vyfauloval na Petru Švachovi. Od tohoto okamžiku jsme zaparkovali autobus před naším brankářem a čekali, co domácí Slavičín vymyslí. Bohužel nám v 9 hráčích v poli nic jiného nezbylo. Slavičín si vytvořil pár kvalitních brankových příležitostí, které naše obrana v čele s brankářem zažehnala a ke konci zápasu jsme mohli ještě z brejkové situace strhnout vedení na naši stranu, ale domácí brankář Vypušťák se vyznamenal skvělým zákrokem. Zápas skončil remízou 1:1 a my si za bojovnost odvezli jeden zlatý bod.

Úvodní zápas divize nám za dané situace vyšel a našim hráčům musíme poděkovat, zaslouží si respekt. Pozápasová radost našeho vyloučeného brankáře Andreje Cúcika byla na místě a spokojenost našich fanoušků nás do dalších bojů povzbudí. Pokud naši hráči v ostatních zápasech odevzdají na hřišti stejný výkon jako v derby proti Slavičínu, tak divizi v Brumově zachrání.

Přidáno 17.07.2017

FC Vsetín – FC ELSEREMO Brumov 1:2 (1:1) Branky: 38´ Kapusta – 23´ Pavel Naňák, 70´ Marek Novák …

Tomáš Chuchma: V týmu je zdravá konkurence

Přidáno 13.07.2017

/Rozhovor/ - Před nedělním utkání MOL Cupu na Vsetíně jsme vyzpovídali Tomáše Chuchmu, který posílí naše útočné řady. …